Dátum: 2024 március 29. (péntek) | Auguszta

hírek

Tiszta fejjel, „élesen

Tiszta fejjel, „élesen"

„Nagy várakozás előzte meg ezt a fordulót- kezdte értékelését Ujj Tamás. Nem is csoda, hiszen ezúttal már a felsőházban kezdhette meg a szereplését U11-es csapatunk. A kölyök Ligát ezúttal Jászberényben szervezték, a résztvevő csapatok: UTE, Kispest Honvéd, Jászberény SE, DVSC.

Az első mérkőzést, a Honvéd együttese ellen statikusan, kapkodóan kezdtük, és túlzásba vittük az egyéni megoldásokat, ezért sok pontatlanság jellemezte a játékunkat. Az ellenfél masszív volt, az ellentámadásaiknál pedig nem figyeltünk eléggé, így a gyors vezetésünk ellenére kiegyenlített. Bírói tévedések sújtották mindkét oldalt, de összességében igazságos eredmény (2-2) született a kölyök Liga első mérkőzésén.

„A szünetben átbeszéltük a srácokkal a hibákat." - mondta az edző. A hátralévő két mérkőzésen már fegyelmezettebben léptünk pályára. Előbb a házigazda Jászberény ellen nyertünk ellentmondás nélküli játszmát, egyértelműen uralva a mérkőzést. Az eredmény 8-0. Az örömjátéknak köszönhetően a Csapat még nagyobb lelkesedéssel várta a nap utolsó erőpróbáját, az őszi bajnok DVSC ellen.

„Mindenki nagyon felszívta magát, már kezdésnél érezhető volt, hogy tiszta fejjel, „élesen" várják a játékot a gyerekek. Ennek megfelelően kezdeményező támadójátékot és rendkívül fegyelmezett védekezést mutatott a csapat, amivel sikerült az ellenfél játékát hatástalanítani." Viszonylag korán vezetést is szereztünk és sorra dolgoztuk ki a helyzeteket, taktikus, kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott a társaság, óriási mezőnymunkát végezve.

„Az utolsó pár percre kissé kiengedtünk, ekkor kaptuk mindkét gólunkat, de mindaddig akkora magabiztossággal és hatékonysággal játszottunk, hogy ezúttal még ez is belefért! Igazi csapatmunka valósult meg a pályán. Minden dicséretet megérdemel a gárda!”- Zárta elégedetten értékelését Ujj Tamás, a csapat edzője.